كوتد لمينت

كوتد لمينت سرد پلات لمينت سرد

كوتد لمينت سرد ( پلات لمينت سرد ) يكي از انواع چاپ كوتد لمينت ( كتد لمينت ) است كه روش لمينت كردن مخصوص به خود را دارد. كوتد لمينت سرد از لحاظ زيبايي برتري نسبت به كوتد لمينت گرم دارد. چاپ كوتد لمينت سرد ظريفتر بوده و از لحاظ قيمتي بالاتر از روش گرم مي باشد. در روش كوتد لمينت سرد از گرما براي چاپ كوتد لمينت استفاده نمي شود.

كوتد لمينت

كوتد لمينت سرد و كوتد لمينت گرم و تفاوت هاي آنها

در روش كوتد لمينت سرد بر خلاف كوتد لمينت گرم از گرما استفاده نمي شود و لمينت صرفه براي محافظت از اثر چاپي و ايجاد زيبايي و جلوه بيشتر در اثر چاپي مورد استفاده قرار مي گيرد. البته در كوتد لمينت گرم براي استفاده هاي معمول بيشتر استفاده مي شود. در واقع پس از چاپ كوتد توسط دستگاه پلاتر، لمينت كردن توسط لمينيتور انجام مي شود كه مي توان به صورت سرد و يا گرم عمليات لمينت كردن را انجام داد.

كوتد لمينت سرد و مزاياي آن

چاپ كوتد لمينت (كتد لمينت) يا همان چاپ پلات لمينت از انواع چاپ ديجيتال محسوب مي شود كه اثر چاپي در آن داراي زيبايي و رزوليشن بالاي چاپي است كه اين امر باعث شده است كه بتوان چاپ پلات لمينت (كوتد لمينت) را بتوان در فضاي داخلي مورد استفاده قرار داد زيرا كه از نظر ديد از نزديك چاپ كوتد لمينت بسيار مناسب است، اين در حالي است كه چاپ هاي نظير بنر بيشتر براي ديد از دور و فضاي خارجي مورد استفاده قرار مي گيرد. پس از چاپ كوتد توسط دستگاه پلاتر براي افزايش مقاومت اثر چاپي و همچنين ايجاد زيبايي در اثر چاپي از دستگاه لمينيتور استفاده مي شود و عمليات لمينت بر روي اثر چاپي انجام مي شود. لمينت كردن مي تواند به روش سرد و يا گرم انجام شود. كوتد لمينت سرد روشي است كه در آن حرارت مورد استفاده قرار نمي گيرد و به همين خاطر قدرت زيبايي اثر چاپي بيشتر است. البته اين روش چاپي داراي هزينه بيشتري نسبت به روش كوتد لمينت گرم است ولي چاپ بدست آمده ظريف تر و زيبا تر است.

جالب است بدانيد كه لمينت كردن مي تواند به صورت براق و يا مات نيز انجام شود كه بسته به سليقه مشتري و شرايط مورد استفاده در محيط هاي مختلف مي باشد. دستگاه چاپ كوتد توسط هدهايي رنگ را بر اساس طرحي كه به سيستم هاي چاپي داده شده است بر روي كاغذ كوتد انتقال داده و اثر چاپي را فراهم مي كند. سپس بسته به شرايط و درخواست مشتري روش كوتد لمينت سرد و يا گرم براي اثر چاپي مورد استفاده قرار مي گيرد. گروه آذين هنر مفتخر است كه توانايي چاپ انواع كوتد لمينت و انجام انواع لمينت بويژه كوتد لمينت سرد را با بالاترين كيفيت ممكن دارد.


نوشته شده توسط حسن | ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۳:۲۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |